Bir Gün Gerçek Suçlular Yargılanacak

Bir Gün Gerçek Suçlular Yargılanacak

Gezi Direnişi nedeniyle yargılanan arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağız

Yarın İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 26 arkadaşımız yargılanıyor.

 

Suçları, Gezi Direnişi’ne katılmak.

İçlerinde partimizin üyelerinin de bulunduğu 26 arkadaşımız sadece basın açıklaması ya da yürüyüşe katılmakla suçlanmıyor. Arkadaşlarımızdan 5’ i bir “suç örgütü” kurmak ve bu örgütü yönetmekten de yargılanacak. İddianamede sözü edilen “örgüt”, “Taksim Dayanışması”dır.

 

Taksim Dayanışması, bilindiği gibi Taksim’in yayalaştırılması ve Taksim Gezi Parkı’na AVM, Topçu Kışlası vb. yapılması girişimine karşı çok sayıda meslek örgütü, çevreci kişi ve kuruluşun oluşturduğu bir platformdu.

 

İddianameye damgasını vuran, AKP Hükümeti’nin Gezi direnişi ile ilgili siyasi yargısıdır. Başta İstanbul olmak üzere şehirleri rant talanı ile değiştirmeye çalışan, yeşil alanları, parkları, ormanları beton yığınlarına çeviren, her yere AVM’ler yapmayı marifet sanan Hükümet, bu talan politikasına karşı direnen halkı, Hükümetine karşı darbe teşebbüsünde bulunan kimseler olarak nitelendirmiş ve halka karşı uyguladığı zulmü meşrulaştırmaya çalışmıştır.

 

Yarın ilk duruşması yapılacak dava da, halkı suçlu ilan eden fikriyatın yargı alanındaki uygulamasıdır.

 

Gezi direnişinde sokaklara çıkan milyonların talepleri haklıydı.

Partimiz de bu talepler için mücadele ediyor.

Gezi direnişi içinde partimizin üye ve taraftarları da yer aldı.

Talan ve yağma politikalarına karşı yargı boyutunda da karşı çıkacağız. Talana, soyguna karşı yargı alanında da halkın taleplerini savunmaya devam edeceğiz.

 

Gezi Direnişi’nde hakları için sokağa çıkan milyonları, mahkemelerde sanık sandalyesine oturtulan arkadaşlarını yalnız bırakmamaya çağırıyoruz.

 

O mahkemelerde yargılananlar, sanık sandalyesine oturtulanlar sadece 26 arkadaşımız değil, hepimiz, bütün Gezi Direnişçileridir.

 

Yargılanması gerekenler Gezi direnişçileri değil; şehirleri talan edenler, yağmalayanlar, rüşvetçiler, zorbalardır.

Bir gün gerçek suçlular yargılanacaktır.

 

EMEK PARTİSİ

Genel Merkez

 

Paylaş: