Çalışan ve çalışamayan bütün basın emekçilerin günü kutlu olsun!

Çalışan ve çalışamayan bütün basın emekçilerin günü kutlu olsun!

Çalışan ve çalışamayan bütün basın emekçilerin günü kutlu olsun!

Türkiye, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde de meslektaşları üzerindeki baskılara karşı çıkan, basın özgürlüğü için mücadele eden gazetecilerin yargılandığı bir ülke.

Çalışan Gazeteciler Günü’nde, gazetecilerin hem sanık olarak hem de meslektaşlarının yargılandıkları davaları izleyen gazeteciler olarak yine adliyelerde olduğu böyle kaç ülke var!


Türkiye’de gazeteciler işsizlik gerçeği ile çok sık karşı karşıya kalıyor. Örgütlenme mücadelesi, medya patronlarının işten atma tehditleriyle karşılanıyor. Halkın doğru bilgilendirmek için mücadele eden basın emekçileri hem iktidarın hem de medya patronlarının baskılarını sürekli yaşıyor.

Ama tüm bunlara rağmen, Türkiye’de mesleği ilkelerden ödün vermeyen, kalemini satmayan bir gazetecilik geleneğinin köklerinin hiç de zayıf olmadığı bir ülkedir.

İktidar ve medya patronlarının baskılarına rağmen, halkın haber alma ve doğru bilgilenme hakkından taviz vermeden tüm basın emekçilerin gününü kutluyoruz.

Basın özgürlüğü, öncelikle bu ülkenin tüm işçi ve emekçilerinin sorunudur. Doğru bir gazetecilikte ısrar eden gazetecilerin işlerinden olma baskısı yaşamayacakları, editoryal bağımsızlığın sağlandığı bir ülkeyi hep birlikte kuracağız.

Birleşe birleşe kazanacağız!


#10OcakÇalışanGazetecilerGünü

ARZU ERKAN

Genel Başkan Yardımcısı

Paylaş: